ARSLAN: 'Kadrajını Emeğe Çeviren Fotoğrafçılara Teşekkür Ediyoruz'

Türkiye’de emeğin en büyük temsilcilerinden olan HAK-İŞ Konfederasyonu, 'emeğin ve emekçinin' görünürlüğünün artırılması amacıyla düzenlediği 'Emek' temalı fotoğraf yarışmasına başvurular 30 Eylül 2020'de sona erdi. Covid-19 pandemi ile mücadele süreci de dikkate alınarak sonuçların Aralık ayında açıklanması planlanmaktadır.

HAK-İŞ Kültür Sanat Komitemiz tarafından gerçekleştirilen 'Emek Temalı Fotoğraf Yarışmasına' sınırlı bir sürede gerçekleşmesine rağmen, yaklaşık 600 fotoğraf ile başvuruda bulunuldu.

Katılan eserlerin değerlendirmeleri devam etmekte olup, Covid-19 pandemi ile mücadele süreci de dikkate alınarak sonuçların Aralık ayı içerisinde açıklanması planlanmaktadır. Yarışmamızda dereceye giren fotoğraf sanatçılarımız Konfederasyonumuz tarafından aranarak sonuçlara ilişkin bilgilendirmede bulunulacak ve sürece ilişkin bilgilendirme web sitemizden yapılacaktır.

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Kültür Sanat Komitemiz aracılığıyla artan bir etkinlikle kültür-sanat çalışmalarımızı sürdürüyor, kültür ve sanat ile sendikal hareketin içselleştirilmesi ve yaygınlaştırılması için çalışıyoruz. Merkezinde emek olan, kısa film yarışmamızla, Ebru etkinliğimizle, fotoğraf yarışmamızla, sendikal harekette, emek hareketinde bir sanat damarı açmaya çalışıyoruz. Yaptığımız işlerde de büyük başarılara imza atıyoruz. Bu yıl dokuzuncusunu gerçekleştirdiğimiz ve gelenekselleşen Emeğe Saygı temalı kısa film yarışmamızla dünya genelinde bir marka olmanın gururunu yaşıyoruz.

Emekçilerin çalışma koşulları, emeğin Türkiye'deki ve dünyadaki önemi, çalışma hayatındaki sorunların sanat aracılığıyla toplumumuza aktarılması amacıyla çıktığımız yolda önemli bir aşama kaydettik. Amatör veya profesyonel olarak fotoğraf sanatıyla ilgilenenlerin, fotoğraf yarışmamız vesilesiyle 'EMEK' temasını çalışmalarının merkezine almaları ve sanatsal bakış açısıyla önemli çalışmalara imza atmalarının mutluluğunu yaşıyoruz. Bu yıl ilkini gerçekleştireceğimiz Emek temalı fotoğraf yarışmamızla da fotoğraf sanatçılarının, fotoğrafa gönül verenlerin kadrajını emeğe çevirdikleri ve yarışmamıza, emek temalı fotoğraflarını gönderdikleri için teşekkür ediyoruz.”

;
© 2021